Size teşekkür etmek için yazıyorum

indir (4)

Pat COX; Size teşekkür etmek için yazıyorum.

Avrupa Parlamentosu Eski Üyeleri Derneği  Başkanı Pat COX, Genel Başkanımız Nevzat PAKDİL’e çalışma ziyaretleri sonrasında özel bir mektup göndererek teşekkür etti.
 
Pat COX’un Birliğimize hitaben kaleme aldığı mektubun tercümesi;

Sayın Pakdil,
 
Avrupa Parlamentosu Eski Üyeleri Derneği’ne Türkiye’ye düzenlemiş olduğumuz son çalışma ziyaretimizin organize edilmesinde vermiş olduğunuz tam destek ve harika yardım ve ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki öğle yemeğinde ev sahipliği yapmanızdan ötürü size teşekkür etmek için yazıyorum. Bilhassa Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki diyaloğu ve karşılıklı anlayışı geliştirme yolundaki kararlılığınızı ziyadesiyle takdir ettik.
 
Altındağ’a yapmış olduğumuz büyüleyici ziyareti organize etmenizden dolayı da minnettarlığımızı ifade etmek isterim.
 
18 Ekim 2012 tarihinde Avrupa Parlamentosu Eski Üyeleri Derneği Yönetim Kurulu toplantısı yapılacak ve orada Türkiye’ye düzenlemiş olduğumuz çalışma ziyaretinin değerlendirmesini yapacağım. Avrupa Birliği-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Sayın Helene Flautre’ye de gezi hakkındaki değerlendirmelerimizi ileteceğiz ve üyelerimiz izlenimlerini Avrupa Parlamentosundaki çalışma arkadaşlarıyla da paylaşacaklar.
 
Her şeyin yolunda gitmesinden ve üyelerimizin ulusal ve yerel yetkililer ve parlamenterler ile yapıcı diyaloglar içine girmelerinden dolayı son derece mutlu oldum. En başta Ali Yıldız olmak üzere tüm çalışanlarınıza Ankara’daki görüşmelerimizin organize edilmesinde vermiş oldukları çok kıymetli desteklerinden ötürü hassaten teşekkür etmek isterim.
 
Saygılarımla,  
Pat Cox  
Avrupa Parlamentosu Eski Üyeleri Derneği Başkanı