Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyor…

Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyor, kahraman Ordumuzun tüm mensuplarına ve vatandaşlarımıza esenlikler diliyorum. “ 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda bu eşsiz zaferi borçlu olduğumuz , başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizle gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum. “.. Hiç şüphe etmemelidir ki, yeni Türk devletinin, genç Türk Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı. Ebedi hayatı burada taçlandırıldı. Bu sahada akan Türk kanları, bu semada uçan şehit ruhları, devlet ve Cumhuriyetimizin  ebedi muhafızlarıdır.” sözüyle, 30 Ağustos Zaferi’nin tarihimizdeki yerini anlamlı biçimde ortaya koymuştur. Kurtuluş yolunda tüm gücünü Türk Milletine  olan inancından alan Yüce Atatürk,          20.Yüzyıldaki hemen hemen bütün özgürlük hareketleri ilhamını büyük zaferin mimarlarından almışlardır. Atatürk adı ve Kurtuluş Savaşı’nın büyük sembol şehri Ankara, dünyanın her tarafında hak ve özgürlük anıtları olarak toplumsal bilinçlere kazılmıştır.
 
30 Ağustos Zafer Bayramı tarihin ilk çağlarından beri gerçekleşen Türk Zaferlerinin en önemlilerinden biridir.        “Ya İstiklal ya ölüm”  haykırışıyla başlatılan Kurtuluş Savaşında sadece Türk Milletinin değil özgürlük aşığı bütün toplumların kaderi değişmiştir. Tarih boyunca hür yaşamış Türk ulusunun milli hasretlerine inanan yüce Atatürk’ ün kumandanlık dehası etkileri günümüzde de süren bir insanlık destanını tarihe mal etmiştir.        
 
“Yüce Atatürk’ ün önderliğinde büyük milletimizin kahraman ordumuzla bütünleşerek gerçekleştirdiği büyük zaferin 82. yıldönümünü coşku ve mutlulukla kutluyoruz. Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Hasan Korkmazcan’ın  Büyük Zaferin 82.Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesaj: