Öğretmenler Günü – 2005

TÜRK PARLAMENTERLER BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI HASAN KORKMAZCAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ NEDENİYLE YAYINLADIĞI MESAJ

Başöğretmen Atatürk’ün izinde yetiştirdikleri kuşaklarla çağdaşlaşma ve aydınlanma çabalarına öncülük eden öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum.
 
Yurdumuzun her köşesinde her zaman, her koşulda  büyük özveriyle görev yapan öğretmenlerimiz, Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte gerçekleştirilen atılımlarda hep ön  sıralarda yer almış, Cumhuriyet’e ve değerlerine yürekten bağlı aydın kuşaklar yetiştirerek, çağdaşlaşma sürecine katkıda bulunmuşlardır.
 
Eğitim, bir ülkenin bugününü olduğu kadar, geleceğini de çok yakından ilgilendirir. Türkiye’nin geleceğini biçimlendirecek çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişkin bireyler olmalarını sağlayacak öğretmenlerimizin mutluluğu ve görevlerini başarıyla yerine getirebilmeleri için gerekli düzenlemeler yapılmalı, hak ettikleri destek verilmelidir.
 
Cumhuriyet’in kendilerine yüklediği görev ve sorumlulukların bilinciyle hareket eden öğretmenlerimizin, yüce hizmetlerinin karşılığı olarak, her şeyin en iyisini hak ettiğine inanıyoruz.
 
Bu düşüncelerle, ulu önder Atatürk’ün, “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirin” öğüdü doğrultusunda tüm olumsuz koşullara karşın yılmadan çalışan öğretmenlerimize, sağlık, mutluluk diliyor, saygılarımı sunuyorum.