Bayrağımıza yapılan çirkin saldırı…

Şanlı Bayrağımız tarih boyunca insanlık değerlerinin en yüce timsali olmuştur. O , dünyada bayrak kavramının oluşmasını sağlayan semboldür. Avusturya’dan Yeni Zelanda’ya kadar birçok ülke savaş alanında olsa bile bu saygın sancağı selamlayabilmiş olmaktan gurur duyarlar.
 
 Medeniyet bilincine sahip birçok millet , Polonya’dan Endonezya’ya kadar Türk Bayrağı’nın tarihin karanlıklarını aydınlatan bir alicenaplık meşalesi olduğunun bilincindedir.
 
 Bayrak bilincini her değerin üstünde gören Milletimizin Kurtuluş Önderi Gazi Mustafa Kemal , zafer şenliklerinde istilacı düşmanın bayrağının bile çiğnenmesine müsaade etmemiştir.
 
 Son zamanlarda Ayyıldızlı Bayrağın gölgesinde yaşamak onurunu taşıyamayanlar , kanlı terör maşaları ve onları kirli emelleri için kullananlar , her fırsatta ortaya çıkmak cür’etini göstermektedirler.
 
 Bayrağa saldırılmıştır , saldırtılmıştır. Bu ortamın oluşmasında ihmali bulunanlar gaflet ve dalaletten iş milletin tahammül gücünü daha fazla zorlamadan uyanmalıdır. Bekliyoruz.