Ramazan Ayının Barış ve Huzur Getirmesini Diledi…

RAMAZAN AYININ BARIŞ VE HUZUR GETİRMESİNİ DİLEDİ…
 
Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, Ramazan Ayının Barış ve Huzur Getirmesini Diledi…
PAKDİL; “GÖZYAŞIN AKMADIĞI, SEFALETİN YAŞANMADIĞI YENİ BİR DÜNYA İSTİYORUZ”
 
Doğu Türkistan’dan Myanmar’a, Yemen’den Suriye’ye, Mısır’dan Filistin’e kadar dünyanın değişik coğrafyalarında Müslüman halkın fakirlikle, zulümle karşı karşıya kaldığını ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Ramazan huzur, dostluk, merhamet ve paylaşım duygularının ön plana çıktığı mübarek bir aydır. Dileğim ve temennim Ramazan ayında dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın, tüm Müslümanların zulümden, baskıdan ve sömürüde kurtulmalarıdır. Küresel güçler, İslam âleminde yükselen ülkelerin önüne kesmek için de her türlü oyunu denemektedir. Bu oyunları bozmak zorundayız” dedi.
 
Kısa adı TPB olan Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, ramazan ayı dolayısıyla yayımladığı mesajda insan haklarına vurgu yaptı. Dünyanın insan hakları konusunda çifte standart uyguladığını, bu durumun insanlık onurunu zedelediğini belirten Pakdil, “Bizim insan hakkı anlayışımız tamamen farklıdır. Bizim anlayışımızda bırakın bir insana zarar verme, bir bitkiye, bir hayvana bile zarar verme söz konusu değildir. Bir fark ediş, bir yükseliş ve yüceliş fırsatını bize sunan bir Ramazan ayında, bu ayda inen Kur’an’ın lafız ve anlamında buluşarak inşallah iç dünyamızı arındırmak, değerler dünyamızı beslemek, eksiklik, ihmal ve yanlışlarımızı gözden geçirmek, insani sorumluluklarımızın bir kez daha farkına varmak çabasında olacağız. Modern dünyanın gözü önünde cereyan eden insan hakları ihlallerinin son bulması için üzerimize düşen ne varsa yapmak zorundayız. Çünkü zulmün olduğu yerde barış, sömürünün olduğu yerde refah, darbelerin olduğu yerde dostluk olmaz. Ne aldanan, ne aldatan olmayacağız. Ne sömüren, ne sömürülen olmayacağız. Zulme sessiz kalmayacağız. Ramazan ayı güzellikler, dostluklar için bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmemiz gerekiyor. Müslümanların oyunlara ve tezgâhlara karşı uyanık olması gerekiyor. Çünkü sömürgeci küresel güçler kendi çıkarları için insanların kanlarını dökmekten, onları çaresizliğe terk etmekten geri durmazlar. Bize düşen tertemiz bir dünya kurmak için mücadele etmektir” şeklinde konuştu.
 
Ramazan ayının tüm insanlık ve Müslüman âlemine huzur, kardeşlik ve barış getirmesi dileyen Pakdil, “Bereket ve Rahmet ayı olan Ramazan-ı Şerif ayının tüm İslam âlemiyle birlikte idrak etmenin coşkusunu ve sevincini yaşayacağız. Ramazan ayını maddi kaygılarımızdan ve hırslarımızdan uzak, Kuran’ın ışığında Hz. Muhammed Efendimizin sünneti ve hayatı ile kaynaşma ve yaşama içinde geçmesi en büyük temennimizdir. Huzur, dostluk, merhamet ve en önemlisi paylaşma duygularının öne çıktığı bu mübarek ayda ihtiyaç sahiplerini sevindirmek, yardımlaşmak, onlara Ramazan’ın hazzını doyasıya yaşatmak birlik beraberliğimizi, sosyal ilişkilerimizi olumlu yönde daha da arttıracak ve pekiştirecektir” diye konuştu.
 
Ramazan ayının anlamına uygun olarak idrak etmenin önemine de değinen Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “Ramazan ayını şatafatlı yemek törenlerine dönüştürmeden, anlamına uygun bir şekilde geçirmemiz gerekiyor. Ramazan ayı ne karnavaldır, ne festivaldir. Ramazan ayı fakir ile zenginin aynı sofrada buluştuğu İslam dünyasının dışında örneği olmayan bir ibadet biçimidir. Bunun bilinci ile hareket etmek zorundayız” diyerek açıklamasını tamamladı.